Második hazai mérkőzését játszotta a Csongrád Tigrisek csapata a tavaszi fordulóban. Kézilabdásaink azt az Algyőt fogadták akiktől ősszel, ugyanennyi azaz, hat gólos vereséget szenvedtek. Az első félidőben gyakorlatilag kiegyenlített volt a két csapat játéka, majd a félidő vége előtt, a lendületes hazai játéknak köszönhetően, hat gólos előnnyel fordultak a második játékrészbe. Az Algyő felváltva pihentette a meghatározó és gólerős játékosait, míg a Csongrád a ”vezérkarral” folytatta a második félidőt. Egy kisebb visszaesést követően az Algyő három zsinórban lőtt góllal közelebb került a győzelemhez. A hazai védelemnek a kiegyenlített játéknak és a kiváló kapusteljesítménynek köszönhetően visszatornázták a hat gólos előnyt. A magabiztosan vezető Csongrád így már bátran cserélhetett, pihentethetett, lehetőséget adva ezzel a fiatalabb generáció részére. A győzelemmel a második helyen álló Tigriseknek megnőtt az esélyük a feljutásra, amihez azonban minden további mérkőzésen 100 százalékos teljesítményt kell felmutatniuk. Az Algyő ellen még ebben a szezonban idegenben is játszanak, ami lényegesen megnehezíti a győzelem elérését. Mindezek ellenére a feljutás reális célnak tűnik bár igen nehéz mérkőzések előcsarnokában állnak a csongrádiak. A pénteki 30:24 arányú győzelem igazi öröm volt a népes szurkolótábor számára akik, az idei szezonban is töretlen kedvvel és lelkesedéssel biztatják kedvenceiket.

Fotók: Sutúsné Balog Bernadett