Select Page

Kezeket fel vagy lövök!

Ez a mondat is lehet Jójárt Viktória sportlövő jelmondata, de ő csak is az edzéseken és versenyeken ragad fegyvert.

Viki a Galli J. Ált. Iskola és AMI 6.a osztályos tanulója.
A lövészet terén 2012-ben Sutús József fedezte fel tehetséget, amikor egy nyári tábor alkalmával, véletlenül került sportfegyver Viki kezébe. Ettől kezdve élete részévé vált a rendszeres edzés és versenyzés.

Józsi bácsival megyei döntőkön és diákolimpián vett részt kiemelkedő eredménnyel.

Mivel azonban ezeken az edzéseken nyílt irányzékkal lőttek, s versenyeket magasabb szinten csak zárt irányzékkal szerveznek, másfelé kellett elindulnia a tehetséges lánynak.

2015 májusától a zsombói Cél-Tudat Sportegyesület tagja lett, s edzője Jákó Csaba. Mivel városunkban nincs ún. zártirányzékos sportlövészet, szükséges volt a váltás. A heti 2-3 edzés meghozta gyümölcsét, hiszen ettől kezdve számos országos verseny küzdött. Így a Steyr Sport PeLe Kupán Budapesten egyéni 2. helyezést, a Serdülők Országos Bajnokságán csapatban 3. helyezést, a Légfegyveres Országos Bajnokságon ifi korosztályba csapatban szintén 3. helyezést ért el.

2015 novemberében nemzetközi versenyre is eljutott: Ioan Stanescu Emlékversenyen Nagyváradon 1. helyezést ért el. Ezt érzi eddigi legkimagaslóbb eredményének.

Az ifjú tehetség vágyálma számos nemzetközi versenyen való megmérettetés, valamint az olimpiára való kijutás, melyhez kitartást és sok sikert kívánunk!