Select Page

Szép évet zárt a Csongrád Városi Vízilabda Sport Egyesület

Június 18-án tartotta évzáró összejövetelét a Csongrád Városi Vízilabda Sport Egyesület. Versegi Zoltán, elnök köszöntötte a megjelent sportolókat és szüleiket, majd Kozák László röviden ismertette a szezonban elért eredményeket. Külön kiemelte, hogy az egyesület az eddigi legmagasabb létszámmal, (162 fő igazolt játékos és kb. 40 fő előkészítő csoportos 18 éven aluli) működik. A leány csapat ebben az évben debütált, az országos leány gyermek bajnokság B csoportjában, ahol az előkelő harmadik helyet szerezték meg. Méltatta az ifjúsági csapat hozzáállását és munkáját, hiszen elmondása szerint az elmúlt évek során, nehéz körülmények között készültek fel, ennek ellenére a fiúk nagyon szorgalmasan, alázattal dolgoztak egymásért a csapatért, és ami a legfontosabb a bajnokságban remekül szerepeltek. A szövetség szakmai elismerését is kivívta az egyesület az országos ifjúsági fiú (U18) bajnokság Keleti csoportjában szerzett ezüstéremmel, valamint a gyermek (U14) korosztályban elért bajnoki címmel, melyet a tehetséges társaság 100%-os eredménnyel vívott ki magának. Nem volt még példa arra, hogy az évzáró eseményen, gyerekek, szülők és edzők ilyen formában és ekkora létszámban együtt legyenek. A nap fényét nem csak az érmek és a kupák átadása emelte, az esemény színes fénypontja volt a gyerekek és szüleik közötti „faterpóló” és „muterpóló” mérkőzések is.

Az édesapák és az édesanyák is hősiesen helytálltak, ennek ellenére a sok edzés a tudás, a rutin és a tapasztalat győzedelmeskedett. Persze az eredmény nem számított sokkal inkább annak a ténynek volt jelentősége, hogy egy kellemes délutánon a családok, sportolók, edzők együtt örülhettek, beszélgethettek. A sportolók és edzőik a nyár folyamán sem lazítanak, hiszen július elejétől újult erővel készülnek edzőtáborokkal és alapozással a következő bajnoki szezonra és ezzel együtt új célok megvalósítására.