Második mérkőzésén van túl az idén már NB II-es csongrádi kézilabda felnőtt férfi csapat. Az első szezonnyitó meccset Kiskunmajsán játszották a fiúk, ahonnét szuper mérkőzésen, fantasztikus szurkolótábor segítségével, elhozták a két pontot, a Csongrád-Kiskunmajsa KC 37-30-as arányú győzelemnek köszönhetően. Az elmúlt héten Békéscsaba ellen hazai pályán játszottak kézilabdásaink, ahol a mérkőzés első 10 percében szédületes tempót diktált az ellenfél, amely meglepte a fiúkat. Ennek ellenére a hazaiak próbáltak lépést tartani a csabaiakkal, de a hiányosan felálló csongrádi csapatnak, ez nem igazán sikerült, amely a viszonylag nagyarányú gólkülönbségben is megmutatkozott. A Tigrisek szép ellentámadásokat indítottak, gyönyörű, látványos és eredményes megoldásokkal igyekeztek felzárkózni, de a csabaiak játékát, csak az utolsó negyed órában sikerült csak igazán megtörni és lelassítani, amely a döntetlenhez is kevésnek bizonyult. A mérkőzés végeredménye: Csongrád-Békéscsaba: 30-42. A fiúk a vereség ellenére nagy erőkkel készülnek a következő megmérettetésre, hiszen messze még a bajnokság vége és a csapatnak is viszonylag kevés ideje volt az alapozásra a felkészülésre a nyári időszakban. A fiúk bizakodóak, fegyelmezetten edzenek a következő szeptember 28-i, újkígyósi, Felföldi István SE ellen. Hazai pályán legközelebb október 5-én a Pick Szeged ellen 19.00-kor lépnek pályára kézilabdásaink.